خانه > متفرقه > نقدی کوچک بر انتخابات 1

نقدی کوچک بر انتخابات 1

آیا شعور مردم ایران اینقدر پایین آمده است؟ چگونه دوستان اجازه این کار را دادند.
من نمی گویم که در این انتخابات، تقلب شده است. حتما این رای ملت است. به هر حال هر ایرانی حق رای دارد و گویا تمام روستاییان عزیز میهن که در حدود 33% آرا را در اختیار داشته اند، آقای احمدی نژاد را رئیس جمهور خویش می دانند. شاید دلیل این همه اختلاف میان آرا بین آقای موسوی و آقای احمدی نژاد به این دلیل بوده است.

ولی آیا …
ف.ی.ل.ت.ر کردن سایت های اجتماعی مثل فیس بوک و کلوب
ف.ی.ل.ت.ر کردن سایت های یوتوب، قلم و ایرانیان مقیم انگلستان و …
اختلال در شبکه پیام کوتاه کشور
حاکمیت نیروی انتظامی در شهر های بزرگ و زد و خورد ماموران با ملت
نیز جزو آرای ملت ایران بوده است.

ما همگان فریب خوردیم!
اگر به مساله انتخابات کمی دقیق تر شویم مشاهده می کنیم که هر یک از کاندیدا از قشری از مردم حمایت کردند.
اگر …
جناب موسوی از آزادی ودانشجویان و دوستانی که از حکومت به ظاهر اسلامی به تنگ آمده بودند، حمایت نمی کرد
جناب کروبی از دراویش حمایت علنی نمی کرد
جناب رضایی حرف از انقلاب اقتصادی به میان نمی آورد
جناب احمدی نژاد، دست دوستان عزیزمان در دستگاه حکومتی همچون آقایان رفسنجانی، پسران ایشان، خاتمی، شهرام جزایری، کروبی، شاهرودی و … را رو نمی کرد
آیا باز هم ملت شریف ایران به پای صندوق های رای می آمدند.
به شخصه وقتی از اطرافیان برای دلیل حضور در انتخابات و رای آنها به کاندید مورد نظر را جویا می شدم دلیلی غیر از آزادی، عدالت، جلوگیری از دزدی مسئولین نمی آوردند

این بار فریب خوردیم و در برابر دوربین های جهانی حمایت 100% خودمان را از حکومت نشان دادیم، باشد درس عبرتی برای آینده شود

بعدا نوشت :
سایت های توییتر و افتاب هم به جمع ف.ی.ل.ت.ر شدگان این مرزوبوم پیوستند.

مطالب ما را از طریق فید دنبال کنید .

Advertisements
دسته‌ها:متفرقه
 1. فريده
  ژوئن 14, 2009 در 4:22 ب.ظ.

  صداي مرا به خامنه اي برسانيد كه:
  آقای خامنه ای!
  چطور میتوانید اینگونه به رأی مردم خیانت کنید در حالی که مدام دم از دموکراسی میزنید؟
  آیا دموکراسی شما تقلب در انتخابات و خیانت دررأی مردم است؟
  چطور میتوانید شاهد کتک خوردن جوانان بیگناه ایران توسط نیروهای خود باشید و بگویید حکومت شما خواهان و حامی جوانان است و میزان رأی ملت است؟
  چه دروغی!!!!
  مگر شما نمی بینید که نیروهای شما چگونه وحشیانه به جوانان در تهران و سایر نقاط ایران حمله می کنند و انها را در زیر مشت و لگدهای خود به خون میکشند؟ جوانان بیگناهی که فقط خواهان حق خود میباشند.
  آقای خامنه ای خودت هم خوب میدانی که احمدی نژاد رئیس جمهور منتخب مردم نیست بلکه رئیس جمهور منتخب شخص خود شما و وسیله ای برای اجرای اهداف شماست که اینگونه مردم را قتل و عام کند.
  خودت خوب میدانی که حضور مردم در انتخابات » آری » به حکومت تو نبود بلکه » نه » قاطعی به دولت دیکتاتوری احمدی نژاد بود و بس.
  مگر نه اینکه حمایت همین مردم ساده دل بود که شما را به جایگاهی که امروز هستید رساند ؟ اینست تشکر شما از این حمایت؟ که با تکیه بر مصدر قدرت مردم بیگناه را اینگونه سرکوب کنید؟
  بدانید که شما ذره ای به رأی مردم احترام نگذاشتید ولی مطمئن باشید که ما ازحق خود و از رأی خود دفاع میکنیم حتی اگر اینگونه ما را کتک بزنید و قتل عام کنید.

  {ایرانیان بیدار شوید}

 2. فريده
  ژوئن 14, 2009 در 8:15 ب.ظ.

  سلام مسعود
  حالا با اين تقلب در انتخابات چي كا كنيم؟؟؟؟؟

  پاسخ مسعود :
  ما مردمی نبودیم که این جمهوری را انتخاب کرده باشیم، ما مردمی نبودیم که برای رسیدن به حکومت عدل خون خویش را فدا کرده باشیم، ولی آن مردم هم خواستار این جمهوری در ظاهر اسلامی نبودند.
  تاریخ به ما نشان داده، تمام حکومت هایی که با نام دین بر مردم حکومت می کردند، بیشترین طول عمر را داشته اند. و بیشترین خفقان و فریب و دورویی را به مردم روا داشته اند.
  مگر نه عصر قرون وسطا که عمری چند قرنی داشت و یا دولت ساسانی که بشترین عمر را در میان دوره های قبل از خویش داشت و همین حمله اعراب به ایران که با نام دین انجام پذیرفت.
  این حق ملت نیست. در دوره های قبل عده ای شورش می کردند و سلسله را عوض می کردند ولی جمهوری به ظاهر اسلامی توسط خود مردم انجام پذیرفت. این حق ما نبود که نابرابری، ظلم، دزدی، دروغ و … حکومت خویش را ببینیم و فقط شاهد و ناظر باشیم
  اگر سران دولتی دزدی کرده اند باید مجازات شوند.
  اگر سران مملکت دروغ گفته اند باید رسوا شوند.
  و اگر به مردم ظلمی شده است، باید حقشان بهشان بازگردد.
  به امید آن روز می نشینیم که ما نیز چون مردم همه سرزمین های غیر اسلامی ولی مسلمان (به خدا مسلمان نیستند ولی اسلام در آنجا بیشتر تجلی یافته) بتوانیم آزاد باشیم و بیننده این همه فاجعه نباشیم.

 3. هادی
  ژوئن 14, 2009 در 8:31 ب.ظ.

  چه دلیلی وجود دارد که تقلب شده باشه ؟
  صرف اینکه تو و دوستانت به شخصی رای داده اید که مورد مقبولیت همه واقع نشده ؟
  چطور ممکنه وقتی تمام نامزد ها در تمام شعب رای گیری نامزد دارند و بر رایگیری و رای شماری نظارت میکنند تقلب صورت بگیره ؟؟؟ اون هم نه 100 تا نه 1000 تا و نه 1 میلیون … بلکه 10 میلیون ….
  واقعیت چیز دیگری است …
  واقعیت این است که دموکراسی و فرهنگ آن مانند تمام چیزهایی که از غرب به ما رسیده است فقط در ظاهر و بیان جملات نقش پیدا میکنند … و در عمل هرگاه نظری بر خلافمان داده شود یا به آن ها را گوسفند خطاب میکنیم یا میگوییم تقلب شده و یا ….
  چطور طرفدارانی که در طول تبلیغات دم از فرهنگ و شعور میزدند حالا به خود اجازه داده اند که دانشگاه صنعتی اصفهان را به آتش بکشند و حدود 1.5 میلیارد تومان خسارت وارد کنند و بدتر از آن جوانی را به آتش بکشند که در حال حاضر با 65% سوختگی در بیمارستان به سر میبرد …

  واقع بین باشید و به رای ملت احترام بگذارید

  پاسخ مسعود :
  من نگفتم که تقلب شده، البته خیلی ها این نظر را دارند، من به رای ملت احترام می گذارم ولی اینگونه از شواهد پیداست، دوستان برای برقراری نظم به هر کاری دست می زنند از جمله حضور بی سابقه ماموران انتظامی و ف.ی.ل.ت.ر کردن سایت های اجتماعی مثل توییتر، کلوب، فرندفید و فیس بوک. ایا این دموکراسیست. آیا به صرف بستن دهان ملت حقایق پنهان می ماند. احساس می کنم که در دهکده جهانی هم حکومت نظامی حکم فرماست. این به صلاح مردم است؟ آیا هر کسی که طرفدار احمدی نژاد باشد با این کار وی به او شک نمی کند؟

 4. رضا.ب
  ژوئن 14, 2009 در 11:34 ب.ظ.

  اولا، سایتهای خیلی زیادی در این چند روز فیلتر و یا مسدود شدند. اگر سایتهای اجتماعی کلوب و فیس بوک و فریندفید و توییتر و همچنین بلاگفا(که چند روز بی دلیل مسدود بود) را جزو پربیننده ترین سایتهای ایران بدانیم و همچنین منبع اطلاع و آگاهی و ارتباط مردم، میتوانیم متوجه شویم که بسیاری از ارتباطات اینترنتی مسدود، کند و یا قطع و فیلتر شدند.

  دوما، اگر قبول داری در انتخابات تقلب نشده، به شدت برایت متاسفم. تو چه طور این حرف را میزنی و میگویی این حتما رای ملت بوده. این حرف را حتی خود آقایان تقلب کار هم با اعمال محدودیت در شهرها، سرکوب و ارعاب مردم در خیابان، دستگیری عده ای زیادی از جناح مخالف، بیانیه های بی سابقه علیه نتایج انتخابات به سوی رهبر و شواری نگهبان، محدودیت و اختلال عجیب و عظیمی که در اینترنت و خطوط موبایل و پیامک ایجاد کردند و … نشان دادند و این نشان از آن دارد تقلبی مافوق تصور رخ داده. بسیاری از افرادی که میگفتند دولت حتما تقلب خواهد کرد، تصور اینچنین تقلبی با چنین شدتی را نمیدادند. میتوانم بگویم، واقعا در این مورد دچار اشتباه هستی. اصلا میگویم حرفت درست و هیچ تقلبی هم صورت نگرفته. چطور است که تو این انتخابات را محکوم میکنی؟ و میگویی شعور ملت پایین اومده. دوست من، اگر انتخابات بر حق و با عدالت و بدون تقلب بود، هیچگونه محدودیتی و آن هم با این وسعت شاهد نبودیم… نحوه ی اعلام آرا چرا باید اینچنین باشد. چرا باید سایت ایرنا و فارس در ساعاتی پس از پایان رای گیری، آماری تقریبا مشابه آنچه در پایان رخ داد بدهد؟ چرا نحوه پیشرفت آمار ا.ن نسبت به رقیبش نسبتی برابر دارد؟ آیا در همه شهرها و روستاها به یک میزان به هر دو رای داده شده؟

  سوما، در جایی میگویی ما همه فریب خوردیم، برادر من، فریب چی را خوردیم؟ فریب اینکه رفتیم رای دادیم یا فریب اینکه چرا رای نیاوردیم و یا موسوی بی خاصیت و کشک بوده؟. اگر میگویی فریب رای دادن را خوردیم، بدان که همه رفتند رای دادند برای تغییر. چه کسی میدانست تقلب در این وسعت صورت میگیرد و منجر به فروپاشی همه تفکراتی که برای آینده نسبت به تغییر ایران دلبسته بودیم میکند؟. اگر هم منظورت اینست که چرا فریب موسوی را خوردی؟ از نظر من موسوی فریبکاری نکرد. شاید تغییری هم ایجاد میکیرد. اما فریبکاری در وسعت ا.ن نداشت و نمیکرد.

  چهارما، یکی از عواملی که ا.ن باعث شد مقداری رای واقعی کسب کند، به اصطلاح رو کردن فساد هاشمی و نوری بود. دلیل دیگر عوام فریبی بود. در هر مناظره و در هر کنفرانس خبری میتوانی بری بشماری چند بار ا.ن از واژه ی عدالت سخن میگوید. این خود رای بخر است. و اصولا از همین طرق تونست 7-8 میلیون واقعی آرا بخره که شامل همون چند درصد روستاییان ما و … بودند. اما نه همه ی 24 میلیون رای.

  در پایان، معلومست که از رای دادن در این انتخابات ناراحت هستی. اما این خط ادامه پیدا کرده و در نقطه ای دور به جایی رفته و گم شده و بعد سر از جای دیگری در آورده و میگویی مطمئنا تقلبی در کار نبوده و رای ملت است. این نشان از آن دارد که تو یا تحت تاثیر حرفهای دورغ و عوام فریبانه ی تلویزیون قرار گرفتی و یا دچار خودفریبی شدی و این همه موارد دم دست و آشکار را انکار میکنی.

  پاسخ مسعود :
  اولا از نظر جامع و کاملتون بسیاد سپاسگزارم
  دوما تقلب در انتخابات به صورت وسیع تقریبا غیر ممکن است و این را همگان می دانند.
  سوما ما فریب خوردیم، فریب اینکه حمایت کردیم از حکومتی که از آن ناراضی هستیم
  چهارما حالا که فکرش را می کنم اگر موسوی هم به ریاست جمهوری برگزیده می شد، اوضاع تغییر نمی کرد، فقط قدرت ار جناحی به جناحی دیگر انتقال پیدا می کرد. در دوران 30 ساله هم نداشتیم دولتی را که 4 سال در خدمت مردم باشد. شاید استفاده ار امکانات دولتی سبب این امر شده بوده ولی در این انتخابات این امر ظهور بیشتری داشت.
  در پایان برای خوردم که به این جمهوری رای مثبت دادم متاسفم

 5. اشکان
  ژوئن 15, 2009 در 2:19 ب.ظ.

  واقعا جای تاسف داره برای ملتی که رییس جمهورشون با دزدی انتخاب میشه

 6. اشکان
  ژوئن 15, 2009 در 2:21 ب.ظ.

  ما رایمونو می خوایم

 7. LOCA
  ژوئن 16, 2009 در 12:28 ق.ظ.

  inam az enghelabi ke montazeresh bodim va be zoodi mifrestim hamashona hamonja azash omadan
  in khameneyi(….e) 😀 bozorgtarin eshtebahe in 30 sal ra kard va goore khodesh kand
  ahmadiye kotole karesh dge tamome

  inam ye sheer az ahange jadide yas

  یعنی ما میخواییم تو همین ویرانی بمونیم چطور میتونیم خودمونا ایرانی بدونیم
  albate ye tike kochikesh bod

 8. فريده
  ژوئن 16, 2009 در 1:24 ب.ظ.

  خير ما فريب نخورديم بلكه كساني فريب خوردن كه گمان ميكنند تقلبي صورت نگرفته و به جاي دفاع از حق خود مي گويند تقلب 24 ميلوني ممكن نيست. واي بر ما.. كه ميفهميم برادران و خواهران ما را در كوس دانشگاه يا در شيراز تبريز و جاي جاي ايران مي كشند و ما بي تفاوت سر خود را به زير برفها فرو برده ايم. برادر و خواهر من ديگر نه براي موسوي بلكه براي دفاع از حق خود به پاخيز.

 1. ژوئن 18, 2009 در 12:27 ق.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: